Usługi medyczne w Goleniowie

Apteczne promocje

2014-05-08 | Mateusz Janicki

frazy kluczowe: zakupy, zdrowie, apteka

Sytuacja w naszym kraju na rynku leków OTC gwałtownie się zmienia. Co roku notowany jest kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży. Nasi rodacy niezwykle ochoczo zaopatrują się w leki bez recepty. Sprzyjające ku temu są szczególnie mroźne zimy, okresy mizerniejszej pogody, jak również histeryczne informacje dziennikarskie o epidemii zapadnięć na grypę świńską czy też ptasią. Nasi rodacy kupują tanie leki nieomalże tak jak makaron, bułki czy masło w supermarkecie.

Nie wszyscy preferują robienie zakupów w typowej aptece osiedlowej, mimo iż te są zakładane wszędzie jedna przy drugiej. Wychodzi jednak, że proponowane przez apteki internetowe te same leki potrafią być nawet o % tańsze. Internet daje piekielną prostotę natychmiastowego zestawienia kosztów zakupu kosmetyków lub lekarstw. Dlatego też każda apteka online aby zachować konkurencyjność jest zobligowana do zaoferowania niższych marż a także konkurencyjnych cen. Apteka internetowa może zaprezentować szerszą paletę produktów niż apteka typowa. Niesamowicie rozwinięta sieć zaopatrzenia aptek w naszym kraju umożliwia odebranie z hurtowni niemalże dowolnego medykamentu w ciągu doby. Daje to opcję szybkiej realizacji zamówienia klienta.

Porządna apteka internetowa zaoferuje swoim klientom wiele dodatkowych gadżetów. Są to przykładowo nieodpłatne porady farmaceutów specjalistów, wsparcie specjalisty terapeuty albo dietetyka, korzystne promocje, oferty specjalne.

Stale wzrastającą popularnością cieszą się apteki, w których dermokosmetyki, kosmetyki i leki bez recepty są będące w zasięgu ręki i porozkładane na półkach. Klient snuje się pomiędzy regałami i uruchamia koszyk, ogląda tanie leki, kosmetyki Bioderma, SVR, Vichy i inne. A gdy pojawia się potrzeba zakupu leków na receptę, za ladą apteczną oczekuje na nas sympatyczna Pani farmaceutka.

W dobie zwiększającej się liczby wykrywanych skandali oraz afer z udziałem korporacji farmaceutycznych wraca popularność ziołolecznictwa. Zioła lecznicze i ich ożywcze działanie na szereg ludzkich chorób były już rozpowszechnione w starożytności, a na szerszą skalę zostały znane w średniowieczu. Aktualnie są sprzedawane w punktach zielarskich, ale oferuje je również prawie co druga apteka Warszawa. Zioła sprzedawane są w formie zmielonej do zaparzenia lub w formie torebek ekspresowych. Coraz częściej także kosmetyki specjalistyczne i dermokosmetyki w swoim składzie zawierają surowce naturalnego a także organicznego pochodzenia, w tym zioła lecznicze.