Usługi medyczne w Goleniowie

apteki

Czym tak naprawdę zajmuje się anestezjolog ?

2014-08-25 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: apteki, leczenie, zdrowie

(...) Jak przyznają sami medycy, to właśnie praca dla anestezjologa jest tą najbardziej opłacalną w całej branży. W ślad za zarobkiem idzie jednak olbrzymia odpowiedzialność przy wykonywanych przez tego rodzaju specjalistę obowiązkach i nawet najmniejszy błąd może być tragiczny w skutkach. Według wyliczeń, na rynku polskim pracuje około 4889 anestezjologów - to zdecydowanie za mało, dlatego rynek pracy jest otwarty na tychże medyków. Praca dla anestezjologów jest łatwo osiągalna, większy problem natomiast jest z ilość specjalistów tego rodzaju. Obecnie istnieje nawet wiele przypadków, kiedy jeden anestezjolog pracuje w kilku placówkach na zmianę. Jest to spory problem, bo wiadomo, (...)

Seksuolog radzi

2014-02-17 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: apteki, leczenie, medycyna, zdrowie

(...) Zaburzenia erekcji, w skrócie ED (ang. erectile disfunction) to sytuacja, gdy mężczyzna nie jest w stanie utrzymać swojego członka w erekcji umożliwiającej odbycie stosunku seksualnego. Problemy z erekcją nie są domeną tylko mężczyzn w podeszłym wieku i tak samo mogą dotykać mężczyzn w średnim wieku, młodych. Nierzadko impotencja idzie niestety w parze z innymi typowymi chorobami lub schorzeniami takimi jak: cukrzyca, zmiany miażdżycowe albo zbyt duże ciśnienie tętnicze. Problemy z potencją są spowodowane wieloma różnorakimi przyczynami, które podzielić można na typowe dwie grupy: czynniki o podłożu psychologicznym i elementy o podłożu fizycznym.Determinanty o podłożu (...)

Fruit power

2013-12-21 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: apteki, dieta, lekarstwa, medycyna, zdrowie

(...) Dieta - popularna jest zawsze.Słowo dieta właściwie oznacza racjonalny sposób żywienia. Powszechnie używana jest nazwa w stosunku do diet wyszczuplających.Ile jest rodzajów diet? Która z diet jest najlepsza? Każda dieta powinna być zbilansowana i dostarczać (...)

Usługi psychoterapeuty

2013-11-25 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: apteki, leczenie, psychologia, uroda, zdrowie

(...) Sama psychoterapia jest techniką, którą dobiera psychoterapeuta i pacjent jako technikę niwelowania zaburzeń osobowości, zaburzeń nerwicowych i zaburzeń lękowych. W momencie swoich narodzin psychoterapia była uznawana za część szerszej nauki - psychoanalizy. Obszarem zainteresowania pomocy psychospołecznej jest zaś pomoc w pozycjach kryzysowych, lecz nie ma to (...)

Proces odchudzania

2013-10-29 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: apteki, lekarstwa, odchudzanie, uroda, zdrowie

(...) Powszechne stało się uciekanie do popularnej głodówki, której przypisuje się legendarne a także zbawienne wręcz właściwości dla naszych organizmów. To skrajnie niebezpieczny sposób odchudzania, który prowadzić może do znacznych zaburzeń funkcjonowania naszych organizmów lub wręcz do anoreksji. Popularne są także tabletki na odchudzanie, albo też stosowanie magicznych diet (...)

Przerost prostaty

2013-08-08 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: apteki, leczenie, lekarstwa, medycyna, uroda, zdrowie

(...) Nieleczony rozrost prostaty może prowadzić do stosunkowo poważniejszych schorzeń takich jak: rak prostaty lub też rak gruczołu krokowego. Dlatego istotne jest, żeby profilaktycznie każdy mężczyzna po 40-ce poddawał się każdego roku badaniu per rectum, a więc przez odbyt. Umożliwia ono bardzo szybkie zlokalizowanie komórek rakowych, a dzięki temu można z sukcesem prowadzić leczenie raka prostaty hormonami. Terapia taka jest jednak kosztowna i nie w każdym przypadku daje efekty dobre. Jeśli rokowania lekarskie nie są zbyt dobre, i dodatkowo pojawiły się (...)