Usługi medyczne w Goleniowie

Czym tak naprawdę zajmuje się anestezjolog ?

2014-08-25 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: zdrowie, apteki, leczenie

Jak przyznają sami medycy, to właśnie praca dla anestezjologa jest tą najbardziej opłacalną w całej branży. W ślad za zarobkiem idzie jednak olbrzymia odpowiedzialność przy wykonywanych przez tego rodzaju specjalistę obowiązkach i nawet najmniejszy błąd może być tragiczny w skutkach. Według wyliczeń, na rynku polskim pracuje około 4889 anestezjologów - to zdecydowanie za mało, dlatego rynek pracy jest otwarty na tychże medyków.

Praca dla anestezjologów jest łatwo osiągalna, większy problem natomiast jest z ilość specjalistów tego rodzaju. Obecnie istnieje nawet wiele przypadków, kiedy jeden anestezjolog pracuje w kilku placówkach na zmianę. Jest to spory problem, bo wiadomo, iż na dyżurze w szpitalu medyk ten powinien być obecny przez całą dobę. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie znieczulenia, na przykład podczas operacji - jak wiadomo żaden taki zabieg nie może odbyć się bez jego udziału. Anestezjolodzy są również niezbędni na salach porodowych czy na oddziałach, gdzie konieczne są duże wkłucia dożylne. Lekarze o tej specjalizacji równie często czuwają i sprawdzają stan pacjenta zaraz po operacji jak również są przy tych, których stan zdrowia jest poważny i w każdym momencie może być niezbędny zabieg chirurgiczny.

Polscy specjaliści zarobią w rodzimych placówkach średnio 4900 złotych, za godzinny dyżur mogą otrzymać około 100 złotych. Prawdą jest jednak, że anestozjolog równie często otrzymuje propozycję kontraktu poza granicami naszego kraju - w Niemczech, Holandii czy Norwegii może liczyć na kilkakrotnie wyższe wynagrodzenie. trzeba też przyznać, że polscy lekarze różnych specjalizacji są wielce cenieni na rynku zagranicznym - może to właśnie dlatego coraz częściej decydują się na wyjazd z kraju a w ten sposób powstaje w polskich szpitalach spory deficyt personalny. Jedno jest pewne, osoby, które myślą o tej specjalizacji bądź chciałby pracować w służbie zdrowia powinny wziąć pod uwagę właśnie pracę dla anestezjologa bowiem jak widać o taką w szpitalu nie będzie trudno a i zarobki są obiecujące.