Usługi medyczne w Goleniowie

leczenie

Rehabilitacja po wypadku tylko w Resurs

2017-01-03 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: góry, leczenie, lekarstwa, rehabilitacja, resurs, uroda, wrocław

(...) sprawę, że tylko masaże i inne zabiegi rehabilitacyjne pozwolą mi funkcjonować tak jak przed wypadkiem. Panie rehabilitantki polecały mi wyjazd na jakiś turnus. Niestety ze względu na moje ograniczone finanse, w grę (...)

Paradontozę można wyleczyć

2016-11-29 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: dentysta, leczenie, lekarstwa, medycyna, paradontoza

(...) mineralnych i witamin. Do najważniejszych budulców naszych zębów należy wapń, fosfor oraz witamina D. Należy także dbać, aby w naszej diecie był także cynk, fluor, witamina A, witamina C. Niestety czasami jesteśmy narażeni na różne choroby zębów i niezbędna wtedy jest wizyta u stomatologa. Jeżeli (...)

Logopeda dla dorosłych

2015-03-09 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: leczenie, uroda, zdrowie

(...) Z pacjentami logopedów najczęściej kojarzą się nam małe dzieci, które mają problemy z nauczeniem się poprawnej wymowy. Jednak czasem wizyta u logopedy jest konieczna również w przypadku dorosłych osób. Wizyta u logopedy jest absolutnie niezbędna w przypadku ludzi, którzy w wyniku różnego rodzaju chorób układu nerwowego (jako przykłady tego rodzaju chorób można wymienić między innymi udary mózgu, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera i tym podobne) mają zaburzoną mowę i znaczące problemy z komunikowaniem się. (...)

Spokojny domy starości

2014-09-29 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: domy seniora, leczenie, lekarstwa, medycyna

(...) możliwość spędzenia dnia wśród osób w podobnym wieku i pod okiem fachowego personelu.Opieka osób starszych wymaga niejednokrotnie dużo cierpliwości i samozaparcia. Bywa bardzo wyczerpująca, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na poważne choroby wieku starczego, dotykających zarówno stanu fizycznego, jak i psychicznego.O ile zbawienne jest dla niektórych osób znalezienie domu seniora dla swojego starszego członka rodziny, o tyle mocno nadwyrężyć może domowy budżet. Bo (...)

Czym tak naprawdę zajmuje się anestezjolog ?

2014-08-25 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: apteki, leczenie, zdrowie

(...) iż na dyżurze w szpitalu medyk ten powinien być obecny przez całą dobę. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie znieczulenia, na przykład podczas operacji - jak wiadomo żaden taki zabieg nie może odbyć się bez jego udziału. Anestezjolodzy są również niezbędni na salach porodowych czy na oddziałach, gdzie konieczne są duże wkłucia dożylne. Lekarze o tej specjalizacji równie często czuwają i sprawdzają stan pacjenta zaraz po operacji jak również są przy tych, których stan zdrowia jest poważny i w każdym momencie może być niezbędny zabieg chirurgiczny. Polscy specjaliści zarobią w rodzimych placówkach średnio 4900 złotych, za godzinny dyżur mogą otrzymać około 100 (...)

Seksuolog radzi

2014-02-17 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: apteki, leczenie, medycyna, zdrowie

(...) psychologicznym mogą być następujące:- bojaźń przed zarażeniem się przenoszonymi drogą płciową chorobami,- napięcia związane z relacjami z partnerem, kompleksy wewnętrzne,- złe seksualne doświadczenia z przeszłości, jakie mogą teoretycznie wpływać źle na dzisiejszą sytuację seksualną,- stres związany z obowiązkami i codzienną pracą,- obawa przed nieintencjonalnym poczęciem dziecka,- wszelkiego typu obawy związane z odbyciem stosunku płciowego, a więc czy będę na siłach, aby zadowolić partnerkę, czy podołam, czy partnerka nie będzie się ze mnie naśmiewała.Determinanty o podłożu fizycznym są następujące:- kłopoty kardiologiczne, jakie w przeważającej mierze (...)

Ubezpieczamy swoje zdrowie

2014-01-24 | Mateusz Janicki

frazy kluczowe: leczenie, medycyna, ubezpieczenia, zdrowie

(...) Ubezpieczenie zdrowotne musi mieć charakter dobrowolny. Nie można ludzi przymusić, żeby nabywali dodatkowe ubezpieczenia medyczne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do NFZ odprowadzać składki, co nam zagwarantuje dostęp do państwowej służby zdrowia, a jednocześnie wykupić w wybranym funduszu zdrowotnym dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Chorobą drążącą w naszym kraju publiczną służbę zdrowia jest brak odpowiedniej ilości środków finansowych, niegospodarne trwonienie środków i nieumiejętne zarządzanie. Rozwiązaniem tego problemu mogłyby być prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Uchwalona ostatnio przez sejm ustawa zdrowotna otwiera drogę do komercjalizacji oraz prywatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Przy jej przyzwoleniu szpitale, ośrodki medyczne oraz przychodnie mogły będą zostać skomercjalizowane i świadczyć na normalnych warunkach rynkowych usługi medyczne. Żeby nas stać było na (...)

Lepsze zarobki

2014-01-13 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: leczenie, lekarstwa, medycyna, praca

(...) wśród setek ofert, Dla zainteresowanych znajdzie się bez trudu wymarzona praca dla pielęgniarki.Firma Paragona po włączeniu Polski do krajów UE stała się profesjonalnym doradcą a także pośrednikiem w zdobywaniu pracy dla wykwalifikowanej kadry z medycyny.Firma Paragona podczas swojej długiej działalności (...)

Niewdzięczny zawód

2013-11-29 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: leczenie, medycyna, stomatolog, zdrowie, zęby

(...) Jest taki niewdzięczny zawód, przez który lekarz zwie się stomatolog. Zagląda ludziom codziennie w jamę ustną i leczy ich chore zęby. Wdzięczności nie zaznaje zbyt często nawet w pięknym mieście Wrocław, gdyż niestety tak się rzeczy mają, że strachowi przed dentystą mało, kto potrafi sprostać.Chirurgia stomatologiczna jest pewno bardziej ekscytująca niż stomatolog bez specjalizacji. Tutaj lekarz rozcina, (...)

Usługi psychoterapeuty

2013-11-25 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: apteki, leczenie, psychologia, uroda, zdrowie

(...) wiele wspólnego z definiowaniem schorzenia czy zaburzenia i medycyną. Z wsparciem przychodzą tutaj pedagodzy, socjoterapeuci, niewykwalifikowani i wykwalifikowani w psychoterapii lekarze, psycholodzy, itd. Inwestujemy w indywidualny rozwój zespołów i osób. Hipotezy naukowe potwierdziły jej nadzwyczaj wysoką efektywność w leczeniu tego typu problemów. Aczkolwiek (...)

Z wizytą u specjalisty

2013-11-15 | Mateusz Janicki

frazy kluczowe: leczenie, lekarstwa, uroda

(...) Sporo młodych ludzi pragnie posiadać dzieci. Pośród najbliższych moich przyjaciół nie zauważyłem zasadniczo par, które miałyby trudności z zajściem w ciążę. Jednym przyszło to na prawdę bez sporego wysiłku. Inni spokojnie musieli kilkanaście tygodni odczekać. Jeszcze innym zaprocentował dobrze relaksujący wyjazd letni na drugą półkulę. Z przykrością trzeba stwierdzić szerszym w ujęciu coraz większa ilość rodzimych par ma stałe kłopoty z poczęciem dziecka. Powodów jest mnóstwo: wzrastające zatrucie środowiska, przypadłości cywilizacyjne, bezwartościowa żywność, uczulenia oraz mnóstwo kolejnych elementów wpływa na występowanie negatywnych zjawisk, które genetycznie oraz medycznie utrudniają poczęcie. Problem zarówno dotyczy mężczyzn, których nasienie ma coraz gorszą jakość z każdym pokoleniem ale także kobiet, które miewają problemy z utrzymaniem zarodka w macicy i właściwym jajeczkowaniem. (...)

Przerost prostaty

2013-08-08 | Krzysztof Gawor

frazy kluczowe: apteki, leczenie, lekarstwa, medycyna, uroda, zdrowie

(...) przerzuty w takim przypadku leczenie raka prostaty z przerzutami realizowane jest odmiennymi metodami takimi jak: radioterapia, chemioterapia czy też nowatorską metodą HIFU, a więc wysokoskoncentrowanych ultradźwięków. Opracowania naukowe nie potwierdziły predyspozycji dziedzicznych do zachorowalności na raka prostaty. Ale jeżeli w rodzinie jakiś mężczyzna wcześniej cierpiał na nowotwór gruczołu krokowego albo gdy zdecydował się na operację prostaty zaleca się po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia okresową kontrolę stanu prostaty. Problemy gruczołu (...)