Usługi medyczne w Goleniowie

Paradontozę można wyleczyć

2016-11-29 | Natalia Grochowiak

frazy kluczowe: medycyna, lekarstwa, leczenie, paradontoza, dentysta

Ładny uśmiech dodaje każdemu z nas wdzięku, ułatwia kontakty międzyludzkie. Aby taki mieć niezbędne są zdrowe i piękne zęby. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy dbać o swoje zęby, nie tylko regularnie je czyścić, ale również dbać o właściwa dietę, dostarczać zębom odpowiednich składników mineralnych i witamin. Do najważniejszych budulców naszych zębów należy wapń, fosfor oraz witamina D. Należy także dbać, aby w naszej diecie był także cynk, fluor, witamina A, witamina C.

Niestety czasami jesteśmy narażeni na różne choroby zębów i niezbędna wtedy jest wizyta u stomatologa. Jeżeli szukamy dobrego stomatologa to Marek Ziętek jest dobrym dentystą z Wrocławia, a jego gabinet stomatologiczny Wrocław centrum jest otwarty w dogodnych godzinach.

Często do gabinetów dentystycznych zgłaszają się pacjenci z paradontozą... 
Co to jest paradontoza i jak ją leczyć?
Jest to zapalenie tkanek przyzębia, która nieleczona może skutkować utratą zębów. Paradontoza powoduje ubytki w tkance zębnej i odsłania korzenie, co powoduje rozchwianie zębów a w skrajnych przypadkach może prowadzić do ich wypadnięcia. Leczenie paradontozy polega na usunięciu stanu zapalnego i płytki bakteryjnej oraz utworzonego kamienia nazębnego. Przy paradontozie należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ leczenie wymaga czasu.

Zawsze najlepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto dbać o właściwą higienę jamy ustnej, szczotkować zęby minimum dwa razy dziennie i stosować nitkowanie zębów za pomocą specjalnych nici stomatologicznych.