Usługi medyczne w Goleniowie

PSYCHOTERAPIA- ANTIDOTUM NA DEPRESJĘ

2018-08-14 | Mateusz Janicki

frazy kluczowe: praca psychoterapeuty, psychoterapia

Depresja zalicza się do najszybciej szerzących się chorób cywilizacyjnych. Statystycznie każdy z nas zna przynajmniej dwie osoby cierpiące na tę przypadłość! 
Jednak w ostatnich latach pojawiło się skuteczne rozwiązanie dla chorych, a sama depresja stała się wyleczalna. Wszystko za sprawą... psychoterapii. 
Psychoterapia najczęściej tłumaczona jest jako metoda leczenia, która bazuje na oddziaływaniu środkami psychologicznymi na osoby dotknięte zaburzeniami odczuwania emocji oraz funkcjonowania w społeczeństwie. 
Tak określana jest językiem specjalistycznym. Mówiąc prościej- praca psychoterapeuty polega na pomaganiu pacjentom z różnego rodzaju dysfunkcjami psychicznymi- od wszelkich zaburzeń lękowych, fobii, przez problemy z rozumieniem emocji, aż do depresji. 
Ta ostatnia to wyjątkowo ciężka choroba- jak pokazują statystyki- zabija rocznie więcej ludzi na całym świecie niż nowotwory. Na całe szczęście jakiś czas temu pojawiło się skuteczne rozwiązanie w postaci psychoterapii właśnie. Najtrudniej jest podjąć pierwszy krok, czyli zdecydować się na jej rozpoczęcie. Wymaga to ogromnej odwagi. Praca z zupełnie obcą nam osobą nad naszymi własnymi emocjami jest bardzo trudna i krępująca zarazem. 
Jednak należy mieć świadomość, że robimy to dla siebie i swojego zdrowia. Dajmy sobie pomóc! Możemy na tym tylko zyskać! Pokonanie samego siebie to jedno z najtrudniejszych wyzwań. Ale przynosi też najwięcej satysfakcji i dumy. 
Depresja jest wyleczalna! Jest na nią sposób w postaci psychoterapii! Zachęcam wszystkich do korzystania z niej, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że naprawdę pomaga!
Jeśli chesz skorzystać z oferty psychoterapeuty zajrzyj pod ten adres: http://fripp.org.pl