Usługi medyczne w Goleniowie

Rak prostaty to problem - pomożemy Ci z nim

2017-01-08 | Mateusz Janicki

frazy kluczowe: zdrowie, uroda, medycyna

W medycynie jedną z najczęstszych, poważnych chorób występujących u mężczyzn jest rak prostaty. Występuje on bardzo często – szacuje się, że jest aktualnie jest on drugim pod względem częstości nowotworem złośliwym rozpoznawanym u mężczyzn w Polsce. Wyprzedza go jedynie rak płuc, który jest najczęstszą chorobą palaczy. W Polsce liczba nowo rozpoznanych zachorowań na ten nowotwór prostaty błyskawicznie się zwiększa, z każdym rokiem liczba chorych zwiększa się o ok. 2-3%. Problemy takie jak rak prostaty są często lekceważone we wczesnej fazie przez samych pacjentów przez lekceważenie występujących objawów.
Objawami tej choroby są:- częste oddawanie moczy,- trudności w oddawaniu moczu (trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, słaby lub przerywany strumień),- wrażenie niepełnego opróżnienia pęcherza.
A w przypadkach bardziej zaawansowanych może występować:- krwiomocz,- uczuci pieczenia przy oddawaniu moczu,- bóle w podbrzuszu,- nietrzymanie moczu,- zaburzenia wzwodu,- bóle okolicy lędźwiowej oraz krocza,- obecność krwi w spermie,- bóle oraz krwawienie z odbytu.
Rak prostaty - leczenieMożliwości leczenia jest wiele, jednak im wcześniej zdiagnozowany rak daje możliwość szybszego oraz mniej inwazyjnego leczenia.Istnieją 3 metody leczenia meczenia takiego nowotworu:- operacja,- radioterapia oraz- leczenie systemowe (terapia hormonalna połączona z chemioterapią).
Drugim intrygującym pacjentów mających problemy z pęcherzem moczowym jest pytanie: jak rozpoznać objawy pęcherza nadreaktywnego ? Objawami tej choroby jest:- częstomocz - wielokrotne oddawanie niewielkich ilości moczu, spowodowane bolesnym uczuciem parcia,- nagła, niepohamowana potrzeba oddania moczu,- nietrzymanie moczu z powodu parcia,- mimowolny, nie dający się powstrzymać wyciek moczu.
Więcej informacji o pęcherzu nadreaktywnym na stronie http://uroginekologia.eu/2015/zespol-pecherza-nadreaktywnego-oab-przyczyny-i-czynniki-ryzyka/