Usługi medyczne w Goleniowie

Z wizytą u specjalisty

2013-11-15 | Mateusz Janicki

frazy kluczowe: uroda, lekarstwa, leczenie

Sporo młodych ludzi pragnie posiadać dzieci. Pośród najbliższych moich przyjaciół nie zauważyłem zasadniczo par, które miałyby trudności z zajściem w ciążę. Jednym przyszło to na prawdę bez sporego wysiłku. Inni spokojnie musieli kilkanaście tygodni odczekać. Jeszcze innym zaprocentował dobrze relaksujący wyjazd letni na drugą półkulę. Z przykrością trzeba stwierdzić szerszym w ujęciu coraz większa ilość rodzimych par ma stałe kłopoty z poczęciem dziecka. Powodów jest mnóstwo: wzrastające zatrucie środowiska, przypadłości cywilizacyjne, bezwartościowa żywność, uczulenia oraz mnóstwo kolejnych elementów wpływa na występowanie negatywnych zjawisk, które genetycznie oraz medycznie utrudniają poczęcie. Problem zarówno dotyczy mężczyzn, których nasienie ma coraz gorszą jakość z każdym pokoleniem ale także kobiet, które miewają problemy z utrzymaniem zarodka w macicy i właściwym jajeczkowaniem.

Jedną z przyczyn poronień mogą być symptomy immunologiczne. Niewłaściwe funkcjonowanie układu immunologicznego matki sprawia, iż zarodek w połowie składający się z obcego materiału genetycznego ojca jest odrzucany przez układ immunologiczny matki. W efekcie takiego odrzucenia powodowane jest poronienie. Leczenie poronień o charakterze immunologicznym wykonywane jest dzięki stosowaniu nowoczesnych rodzajów immunoterapii.

Nasza klinika to specjalistyczny niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, gdzie jest zlokalizowany oddział specjalistyczny zapewniający parom wyodrębnienie cech zmniejszających ryzyko poronienia, całościową diagnostykę, rozpoznanie przyczyny poronienia jak również leczenie poronień nawykowych.

Fachowa diagnostyka poronienia może być przeprowadzona tylko w grupującej lekarzy specjalistów fachowej klinice. Z reguły poronienie powodowane jest przez trombofilię wrodzoną, inaczej zakrzepicę naczyń krążenia macicy oraz łożyska albo również przez zespół antyfosfolipidowy związany z przeciwciałami antyfosfolipidowymi.

Nadzwyczaj ważnym problemem medycznym dla wielu kobiet starających się o potomka są dzisiaj poronienia nawracające. O tym nadzwyczaj brzemiennym w skutkach zjawisku dyskutujemy w przypadku, gdy kobieta traci co najmniej trzy kolejne ciąże w czasie pierwszych 24 tygodni od zapłodnienia. Jest dużo czynników ryzyka powodujących poronienia. Przyczyny poronienia jednak nie są w należytym stopniu zdiagnozowane i zbadane. Ryzyko poronienia wzrasta wraz z wiekiem matki oraz ojca i wzrasta częściowo po czterdziestce. Wysoce niewskazane jest konsumowanie sporych ilości kawy lub też palenie papierosów.

Klasyczne symptomy poronienia to intensywne krwawienie z narządów rodnych oraz bóle w dolnej części podbrzusza promieniujące na plecy. Po zaistnieniu poronienia ustępują typowe objawy ciąży, a zatem nudności oraz uczucie zmęczenia.