Usługi medyczne w Goleniowie

Zalety półkolonii i sportu takiego jak squash

2017-08-02 | Mateusz Janicki

frazy kluczowe: sport, tenis, squash, korty, poznań, fabianowo

Półkolonie to dobry pomysł na lato w mieście. Z uwagi na zawodowe obowiązki rodziców, najmłodsi nie zawsze mają możliwość dłuższego wyjazdu. Poza tym małe dzieci nie są gotowe na samodzielny wyjazd na obóz. I wówczas letnie półkolonie dla dzieci są bardzo dobrym, kompromisowym rozwiązaniem. Rodzicom dają spokój ducha o bezpieczeństwo ich pociech. Jednocześnie dzieci mają zapewnione atrakcje. Wielką zaletą takiego wypoczynku jest również szeroka oferta półkolonii. W każdym większym mieście można wybierać i przebierać. 


Warto zatem zdecydować się na program dopasowany do zainteresowań przyszłego małego uczestnika. Zwyczajne kolonie bywają często o wiele bardziej monotonne. Półkolonie to natomiast okazja do rozwoju umiejętności, ale także wsparcia dziecka w realizacji jego pasji oraz zainteresowań. Jeżeli pociecha nie przepada za sportem, warto zainteresować ją zajęciami ruchowymi. Tenis stołowy to jedna z dyscyplin, w której odnajdują się nawet te maluchy, którym na co dzień nie jest do końca po drodze z wychowaniem fizycznym. 


Urodzonym sportowcom zaproponować można natomiast badminton i squash.
Te dyscypliny raczej nie pojawiają się w programie zajęć szkolnych. Stanowią zatem ciekawe urozmaicenie dla dzieci, znudzonych grą w siatkówkę czy koszykówkę. Wakacje powinny być przede wszystkim ciekawe, a w przypadku dzieci także możliwie aktywne. Warto połączyć ruch z zabawą, nie zapominając że to właśnie ona jest najważniejsza latem. To właśnie główna zaleta półkolonii. Do niczego nie zmuszają, za to bardzo dużo oferują swoim małym uczestnikom. Świadomość bliskości rodziców wielu dodaje odwagi.
Dowiedz się więcej o lidze squasha: http://sport-beauty.pl/sporty/squash/